Drie oefeningen om creativiteit in je team te bevorderen.  

Creatief denken is cognitief veeleisender dan logisch denken. Het doet een beroep op meer delen van de hersenen in de linker- en rechterhersenhelft en stelt hogere eisen aan het werkgeheugen. In die zin is creatief denken een vaardigheid van een hogere orde. In praktische termen betekent dit dat het analyseren van een idee gemakkelijker is dan het synthetiseren van een nieuw idee uit meerdere bronnen.

Vraag hier alvast het hele artikel aan met 3 oefeningen om jezelf en je team uit te dagen om anders te denken.

Wanneer je een potentiële oplossing voorgeschoteld krijgt, is het gemakkelijker om één aspect uit te diepen en manieren te ontdekken waarop de oplossing misschien niet werkt. Nauw focussen op één dimensie van het idee betekent ook dat het werkgeheugen maar een paar dingen hoeft bij te houden. Aan de andere kant, wanneer je verschillende ideeën of perspectieven probeert te combineren, werken je hersenen in overdrive – waarbij zowel het uitvoerende netwerk als het verbeeldingsnetwerk worden ingeschakeld en meerdere combinaties snel na elkaar worden geprobeerd om een oplossing te vinden die zou kunnen werken. Creatieve denkers richten hun aandacht nauwkeurig en met een frisse blik, doen een stap terug om perspectief te krijgen, stellen zich onorthodoxe combinaties voor, experimenteren snel en slim. De uitdaging is om vooroordelen en mentale modellen te overwinnen die de creativiteit kunnen beperken of een geweldig idee teniet kunnen doen. Download hier drie manieren waarmee je jezelf en je team kunt uitdagen om op een nieuwe manier creatief te denken.

Download hier het hele artikel en ontvang ook de 3 oefeningen om te starten met anders denken.

Andere interessante blogs